Odstraňte všechno, co nepatří do ložnice, a vyspěte se do růžova

Publikováno

20. Prosince 2018

Čas čtení

2- 3 minuty

Sdílet:

Ložnice je místem blahodárného odpočinku, kde čerpáme novou energii pro nadcházející den. Jenže poklidnou regeneraci a uklidnění mysli i těla mohou narušovat některé předměty, které v ložnici nemají co dělat. O jaké věci jde a co by v ložnici být nemělo?

Televize do ložnice nepatří

Do rozhodně nepatří televize ani jiná elektronika. Šťastná není ani přítomnost pracovního stolu či cvičebních nástrojů. Ložnice je totiž místem odpočinku, kam nepatří připomínky na práci a aktivní činnost. Takové věci vás totiž neustále rozptylují a více než často se přistihnete při přemýšlení, na jaký pracovní úkol jste zapomněli. Oddělení práce a odpočinku je způsobem, jak si doopravdy a kvalitně dopřát chvíli klidu a načerpat novou energii.

Raději dejte pryč i květiny

V ložnici by nemělo být ani velké množství květin. Jedna či dvě malé rostlinky mohou tvořit dekoraci, a když už to musí být, volte raději ty, které nemají ostře špičaté listy. Pokud si pokoj bez květin nedokážete představit, zvolte takové, jaké se do ložnice hodí. Takže si vyberte například levanduli, lopatkovec nebo gerberu. 

Málo dekorací a žádné zrcadlo

Příliš mnoho může působit chaotickým dojmem. Otevřené poličky plné drobností, sošek, obrázků a podobně jsou dalším rušivým elementem v ložnici. Snažte se to nepřehánět také s obrazy. Jeden, maximálně dva obrazy s klidnějším motivem bohatě postačí.

Podle feng shui nepatří do ložnice zrcadla, protože v nás vyvolávají pocit, že v místnosti nejsme sami. V případě, že však zrcadlo potřebujete zrovna v tomto pokoji, umístěte ho do co možná nejvzdálenějšího rohu a nasměrujte ho pryč od .

Oblečení schovejte do skříní, kde vás nebude rušit. Ideální volbou jsou nenápadné vestavěné skříně, které si neukrojí ani velký kus z volného místa v pokoji. Snažte se také vyhnout ukládání věcí pod postel a raději si najděte jiné úložné prostory.

Klidně i méně světla

V obývacím pokoji či v pracovně přemýšlíme, jak sem dostat co možná nejvíce světla, a kromě hlavního lustru, vybíráme i lampy. Jenže v ložnici většinou tolik světla nepotřebujeme. Bohatě si vystačíte s lustrem, který vytváří tlumenější světlo. Milovníci čtení si mohou k posteli umístit i lampičku na čtení, ale opět platí, snažte se nic nepřehánět.

Minimalismus přináší klid a úlevu

Podle starodávného umění není přítomnost velkého množství předmětů v ložnici žádoucí. Naopak platí, že méně je více. Stylově zařízená, ale přitom minimalisticky pojatá ložnice přináší klid, útěchu a mimo jiné i snadnější údržbu. Pokud to je jenom trochu možné, snažte se, aby hlavní slovo měla postel tvořící dominantní prvek. S ostatním nábytkem to nepřehánějte a raději ho umístěte třeba do obývacího pokoje.

Sdílet:

Novinky do Vaší schránky

Nechte si posílat novinky o krásné ložnici.

Mohlo by vás také zajímat

Matrace   |   29. Prosince 2023   |  KrásnáLožnice

Matrace a rošt jsou základem pro zdravý spánek

Matrace a rošt jsou základem pro zdravý spánek
Spánkem strávíme přibližně jednu t..

Číst více

Osvětlení   |   29. Prosince 2023   |  KrásnáLožnice

Jak vybrat ideální osvětlení pro vaši ložnici

Jak vybrat ideální osvětlení pro vaši ložnici  
Přestože ložnice slouží primárně ..

Číst více

Povlečení   |   29. Prosince 2023   |  KrásnáLožnice

Dokonalý vánoční dárek pro vaše blízké - jak vybrat vhodné luxusní povlečení, které si zamilují?

Dokonalý vánoční dárek pro vaše blízké - jak vybrat vhodné luxusní povlečení, které si z..

Číst více

O spánku   |   29. Prosince 2023   |  KrásnáLožnice

5 tipů, díky kterým bude vaše ložnice útulnější, než kdy dříve

5 tipů, díky kterým bude vaše ložnice útulnější, než kdy dříve
Ložnice je místo, ..

Číst více

Povlečení   |   20. Června 2022   |  Miroslav Bahenský

Luxusní povlečení z pleteniny má řadu výhod, víte o nich?

Bavlněné povlečení může být vyrobeno z tkanin nebo z pletenin. Znáte výhody pleteniny? J..

Číst více

Povlečení   |   09. Května 2022   |  Miroslav Bahenský

Trendy v povlečení pro moderní ložnice

Ložnice je místo, kde trávíme skoro 1/3 dne. Je důležité, aby nám v ní bylo příjemně, do..

Číst více